האלומיניום

אלומיניום הוא למעשה אחד מסוגי המתכות הנפוצים ביותר בטבע. ליתר דיוק, מדובר במתכת המדורגת שלישית ברמת התפוצה שלה כמשאב טבעי. כתוצאה מכך, אלומיניום נחשב לאחת המתכות היותר זולות מבין אלה הקיימות כיום בשוק. נוסף על יתרון משמעותי זה, יש לאלומיניום מספר רב של יתרונות נוספים המובילים אל העובדה כי אלומיניום הוא למעשה המתכת הנפוצה ביותר לשימוש תעשייתי.

יתרונותיו של האלומיניום

התפוצה הרחבה של אלומיניום והזמינות שלו עבור שימושים תעשייתיים הובילו אל כך שבשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר בעלי מקצוע, מסגריות ובתי עסק שונים המייצרים, מעצבים ומשווקים מוצרים עשויים אלומיניום. כאשר ברצוננו לבחור את החברה ממנה נזמין מוצרי אלומיניום הנחוצים לנו, יש לבדוק כמה נקודות חשובות. קודם כל, כדאי לוודא כי אכן מדובר במקצוענים ובמוכשרים לעסוק בתחום של אלומיניום. לחומר מסוג אלומיניום ישנם יתרונות רבים ואם נבחר בחברה אשר תדע לנצלם עבורנו נוכל להגיע לתוצאות שלא נתחרט עליהם. כמו כן, תמיד מומלץ לראות עבודות קודמות שביצע אותו בית עסק, אם על ידי אתר האינטרנט של החברה ואם על ידי ביקור של ממש במסגרייה או במפעל.> ניתן לערוך רשימה ארוכה ומפורטת של יתרונותיו היחסיים של אלומיניום על פני המתכות האחרות.

ראשית, אלומיניום הוא אחד מסוגי המתכות העמידים ביותר מפניי התחמצנות וכן מפני שיתוך. שכבת החמצן המחפה אותו שומרת עליו עמיד ומבריק ומונעת מכל נגע זר להשפיע עליו. במילים אחרות, אלומיניום הוא אחד החומרים העמידים ביותר מפני נזקי הזמן, הסביבה ומזג האוויר. בנוסף, אלומיניום אינו נפגע כאשר הוא בא במגע עם מים או עם אוויר. עמידותו וכן המראה המבריק והנקי שלו נשמרים לאורך שנים על גביי שנים באותו המצב בו עיצבנו אותו לראשונה.

היתרון השני, משמעותי לא פחות מהראשון, הוא יתרון המשקל. צפיפותו של חומר מסוג אלומיניום שווה בערך לכשליש מצפיפותם של פלדה או של נחושת. כתוצאה מכך, מדובר על אחת המתכות הקלות ביותר שקיימות. נוסף על היתרון הטמון בכך, המשקל הנמוך מוביל אל יתרונות נוספים חשובים אולי אף יותר. אלומיניום הוא למעשה החומר החשיל והרקיע ביותר מבין כל סוגי המתכות. חשיל ורקיע הינם מושגים שיכולים להישמע מעט זרים עבור אלה שאינם מכירים כלל את התחום של אלומיניום בפרט או עם מתכות אחרות בכלל, אך בעברית פשוטה ניתן לומר כי אלומיניום ניתן לעיבוד בקלות יחסית, לעיצוב על פי טעמנו האישי וכן לחיתוכים שונים לטובת מטרות שונות. יתרה מכך, אלומיניום – בניגוד גמור לשאר המתכות – ניתן לעיבוד בטמפרטורות נמוכות יותר מחומרים אחרים. מה שמוביל אל כך שהמשאבים הדרושים בזמן העבודה איתו פחותים באופן משמעותי מהמשאבים הרבים אותם צריך להשקיע בשעה של עבודה, עיבוד ועצוב מתכות אחרות שונות.

כל היתרונות הללו הופכים שימו שבחומר כמו אלומיניום למתכת הראשונה בחשיבותה בתעשייה כולה. עם זאת, צריך לזכור שכאשר מזמינים עבודות בתחום של אלומיניום זמן העבודה, רמת העיבוד וכן הציוד הנדרש לכך יהיו גורמים משפיעים על המחיר הסופי. אמנם אלומיניום הוא חומר גלם זול יחסית באופן משמעותי על פני שאר סוגי המתכות, אך העבודה איתו וכן עיבודו ועיצובו אינם פשוטים ודורשים דיוק רב תוך שמירה על הפרטים הקטנים ביותר. בשורה התחתונה, כל בית עסק או מפעל שירצו לעשות שימוש באלומיניום יעשו צעד נכון וחשוב אם יבחרו בחברה מקצועית ואמינה, בעלת שנים ארוכות של וותק וניסיון בתחום. אחרי הכול, שווה להשקיע את כל המשאבים הדרושים לעיצובו ולניצולו של חומר דוגמת אלומיניום עד תום.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here